Pozastaveno od 1.11. do doby neurčité
           

Září 2009

28.9.- služba

28. září 2009 v 15:10 novedvory
Tak dneska jsem měla na jízdárně službu. Přijela jsem někdy před 7:00 a byla tam první. Pak dorazily Barča, Krista a Vendula(všechny nové) a počkaly jsme na Aďu, která nám to tam vedla :-) A když přijela tak se šlo házet. Já udělala 3boxy+2štonty. No a jinak to znáte-krmení, zametání atd. Mezitím přišla ještě Ája a Víťa no a po házení jsme šli na louku pro pokosenou trávu. Nahrabali jsme ji na hromádky a pak to na 2x odvezli do stáje. No celkem makačka ale:-D ještě k tomu na tom slunku..ale tak zvládli jsme to. No a po trávě jsme šli jezdit. Vechny 4 na jednoho koně-šimla Tereza :-) Nejdřív to jsme zkoušeli sedlat, uzdit. No tak pro mě to problém nebyl ale pro jednu trošku jo. No a pak jsme vyrazili. Aďa nás brala na lonž ať nejdřív zjistí jak na tom s ježděním jsme. Jela jsem druhá a myslím, že to nebylo ani nejhorší :-D Jako bylo tam spoustu chyb ale tak to vždycky...jinak Tereza je prej mrcha tak jsem zvědavá na jindy no:-D No jakože každá z nás jezdila jenom chvíli ale tak nevadí. No a po ježdění jsme vyčistili, pokecali a už nebylo co dělat tak se jelo domů. Tohle byl takovej první aktivnější den, ale jsem spokojená :-)

27.9. na jízdárně

27. září 2009 v 15:13 novedvory
Takže dnes ráno jsem opět jela ke koním. Přijela jsem před 10:00 a počkala v šatně na Gabču. Ta během chvilky dorazila. Pak jsme seděly ještě celkem dost dlouho v šatně i s Lenkou. No a pak se už šlo něco dělat. Holky šly čistit koně, na kterých pak jely do terénu, já chvíli čekala a pak jsem šla čistit Toničku, protože měli přijet kupci. Dala jsem si co nejvíc záležet ať na ní nejsou moc fleky(je to šimla) Když jsem dočistila tak holky vyjely do terénu a já šla zase čistit další koně. Tentokrát ještě s jednou holčinou(vypadlo mi její jméno) Takže nejdřív Bubiho, který nebyl moc špinavej takže to byla rychlovka, pak Zairu..byla hodná a čistá :-) no a jako poslední Arii-vysoká krásná ryzka:-) ale že byla špinavá :-D takže u ní jsme byly pěkně dlouho a stejně pořádně vyčistit nešla :-( Ale tak snažily jsme se co nejvíc to šlo :-) No a to bylo vše. pak už všichni poodcházeli domů a já ještě musela hodinu čekat na bus...takže jsem seděla v šatně(nuda) Později přijely holky z terénu, ale to už jsem byla stejně na odchodu. No a zítra mám službu takže jdu už na 7:00..no to bude sranda to vstavani :-/ ale jezdit asi ještě nebudu, ptozože mamka mi zabavila prachy, které jsem měla právě na příspěvky:-D a vrátí mi je až ve středu :-/ Ale tak nijak mi to nevadí že si ještě nezajezdím :-)

Zhodnocení sbéček 26.9. +zápis

26. září 2009 v 16:47 SB
Takže koukla jsem na komentáře za poslední měsíc+konec srpna a tady je seznam

nejaktivnějších SB:
G4binka, TeRuShQAaA, **Ajjkašaa**, Charliess, Arrie, wendulka

málo aktivní(omluvení jsou ti, kteří jsou SB krátkou chvíli a pozastavené blogy):
Barula, arabek44, natallqa, ΩIrenQaΩ, Safira, Mája, cute, krocek

nové SB, které jsem do hodnocení nepočítala:
avina, Viki, norinka

SB které jsem smazala(důvod dlouhodobé pozastavení):
Aniiikcek, Lady

a zbytek nejeví aktivitu takže budu dělat zápis SB. Kdo se nezapíše tak mažu :) a zápis bude tady...takže kdo chce zůstat mým sbéčkem tak se zapište do komentářů(omluveni jsou ti co mají pozastaveno.Zápis potrvá do 5.10.

1. blog
2. nick
3. důvod proč se zapisuješ

Kterej je nejlepší?

26. září 2009 v 14:23 Moje kecy
Takže jsem našla některé staré záhlaví. Nejsou ale všechny..na začátku jsem měla ještě 2 nebo 3 takové úplně obyčejné. Kdo můj blog zná od začátku tak si možná vzpomene. No ale později jsem si v PS začla víc hrát a vznikly nové dessigny..tak vám tu hodím ty záhlaví a hlasujte, které je nejlepší :-) Je možné, že jsem na některá ještě zapomněla...ale už si fakt nepamatuju co jsem tu měla...a navíc, už jiné záhlavka uložené nemám.

1.

Novej dess

26. září 2009 v 13:54
tak jsem udělala zase nový..ale moc se mi teda nelíbí :-D ale ten starej už mě nebavil..stejně to vidím tak, že až budu mít nějaké fotky z jízdárny tak ho hned vyměním :-D

25.9.

25. září 2009 v 13:33 novedvory
přesně po mesíci jsem navšívila JK Nové dvory. tentokrát ale jako člen a nejezdila jsem. Bylo to krátké dneska. Přijela jsem před 9 hodinou. Tam už byla Gabča a zametala tak jsme šly do šatny a převlíkla jsem se. No a pak jsme šly dozametat a uklidit hnuj. Tohle bylo během chvilky a pak šla Gabča vyčistit Bobu, protože ji brala na jízdárnu. No a já jsem něco málo pomohla. No pak jsme šly do sedlovny pro věci, šlo se nasedlat a Gabča šla jezdit. Byla na jízdárně asi hodinu a já jen koukala :-) chtěla jsem fotit ale nějak mi baterky už nešly:-D Takže nemám nic, ale tak snad příště. No a pak bylo asi 11 hodin. Šly jsme do stáje, Gabča sprchla Bobině nohy a šly jsme do šatny se převlíct. Pak ještě Gabča přejela rychle Bobu rýžákem no a jely jsme domů. už v 11:50 mi jel bus. No takže nic moc aktivní den uvidím jak to bude v pondělí to půjdu asi znova :-)

Za chvíli

25. září 2009 v 7:16
jdu na jízdárnu :-) beru foťák a buď dneska večer nebo zítra se můžetě těšit na šlánek :-) teď už jich bude víc! ;)

Jak jsem dopadla?

23. září 2009 v 17:37
Takže dnes jsem hned po škole jela autobusem na jízdárnu pro přihlášku. Vše bylo hotovo za 10 minut takže se nebudu moc rozepisovat. p. šéfová mi dala přihlášku a papír s povinnosti člena kde bylo napsáno kolik jsou členské příspěvky, jak často docházet atd. atd. řekla mi co a jak, co potřebuju a co ne, kde jsem všude jezdila. No a pak jsem odešla na zastávku. Autobus mi měl jet až za hodinu ale naštěstí to je zastávka kde jezdí nejenom MHD, takže mi jel jinej autobus. Ale stejně jsem pak šla ještě kousek pěšky. Jinak docházet na jízdárnu budu na 100% v pondělí(povinnost) a pak ještě uvidím jakej den si zvolím.No a to je vše co bych k tomu řekla :-)

22.9.

22. září 2009 v 18:54 Moje kecy
Takze dnes nic o cem bych psala...zítra jedu na jízdárnu vyřídit členství. Tak pak tu dám info jak jsem dopadla. Takže pokud půjde vše jak má jít, tak počítám že kolem 6.9. bych už mohla začít chodit ;-) Jelikož to nemám daleko tak se budu snažit využívat co nejvíc kolo dokud je teplo. (teda musím si sehnat přilbu na kolo, protože už jednou mě chytli bez a nepotřebuju to zažít znovu:-D) Ale mám teď něco s kolem tak nevím kdy bude funkční. Pak si musím jít vyřídit čipovku na bus. A to je vše..ciao

Pivovarské slavnosti-Nošovice 12.9.

20. září 2009 v 13:50 akce
Další takovej nezajimavej článek, který jsem tu původně nechtěla ani dávat:-D
12.9. se v Nošovicích konal Radegast den. Já jela autobusem v 16:00. Program byl bohatý. Přijel Marek Ztracený, David Koller, Turbo atd. ani nevím co přesně. Původně jsme jeli 3 ale nakonec nás tam bylo víc. Všichni v náladě jelikož piva bylo dost. Ale nejenom pivo...:-D ještě jsme se stavili do večerky na nějaký ten tvrdší doplňek. Jeden můj kamarád pak ani stát nemohl na místě:-D Ten den jsme si všichni užili:-) No a jeli jsme domů posledním autobusem v 23:00. Bylo v plánu jít ještě do rivky..chtěla jsem jít ale nakonec jsem si to rozmyslela..nějak se mi už nechtělo jít.
Takže to byl jen takovej malinkej doplňek a teď už opravdu musíte počkat na Říjen :-D

Cvičení IZS 16.9.

20. září 2009 v 13:32 akce
no není to o koních takže asi vás to moc zajímat nebude, ale pro mě je to opravdu velkej zážitek :-) Šlo o cvičení integrovaného záchranného systémuv Ostravě. Sraz ve škole byl v 6:30(pro některé dřív) a museli jsme se namaskovat. Já měla rupturu jater a nějaké oděrky takže nic zajimavého. Ale někteří měli otevřené fraktury, cizí těleso v břiše, pneumotorax...takže to vypadalo pěkně. K nám do školy přišli i kluci z SOŠ PO, kteří se na akci také podíleli jako figuranti. Kolem 7:30 se vyjíždělo autobusem do Ostravy. Po příjezdu jsme viděli místo kde budem. Převrácený autobus, smetený vlak a 2 havarovaná auta. a o co vůbec šlo? Velká vlna který se zvedla po utžení hráze přehrady Šance smetla autobus a vlak(představovaný tramvají) Jelikož v letech 1997 byly na Moravě velké záplavy a tohle se klidně mohlo stát. Proto toto cvičení. Akce začínala v 9:00 kdy figuranti byli už na svých místech. Já byla ve vlaku. A pak už se jen křičelo o pomoc. Přijeli hasiči, sanitky, policie ČR. No a o zásahu akce už vám moc nepovím, jelikož jsem hrála a moc jsem toho z akce nepobrala:-D Já s vnitřním krvácením jsem na záchranu čekala pěkne dlouho. Vytahovali nás oknem které rozbili a pak nás odnášeli do stanu kde nám píchli nějaké léky atd. A zase jsem čekala dlohuho. Pak policie chtěla vědet jak se jmenujeme, kde bydlíme atd. Na visačkách, které dostávají zranění jsem měla přednost v transportu IIb takže všichni se skupinou IIa na tom byli lépe.:-D ale tak nevadí poležela jsem si že jo:-D no a pak už mě čekal "transport" (jenom mě na nosítkách odnesli před stan..jakože do sanitky:-D) Když už všichni byli převezeni a zachráněni tak konce skončila. Bylo tam spousta novínářů, prima, čt1. No a pak se šlo vlastně na jídlo...všichni..jak figuranti, hasiči, policie, zachranari. no a pak už se jelo domů. Jsem strašně moc ráda že jsem se zůčastnila! :-) a ješt tu hodím pár odkazů kde si můžete přečíst více :-)Omluva

20. září 2009 v 12:34 Moje kecy
takze jsem se dlouho neozvala..nenapsala jsem článek, nenavštívila SB. Moc se omlouvám! Ani nevím proč jsem tu nechodila. Poslední článek v Aj taky neměl moc úspěch:-D ale teď mám v hlavě pár článků a nějaké novinky takže začnu novinkama:

1. Od října bych měla chodit na jízdárnu do Frýdku
2. Tento týden se chystám jít jezdit na kobylu od známé

z toho vyplývá, že články budou :-) a už konečně zajimavější, protože budou o koních :-)

1. cvičení IZS Ostrava-přívoz. ....pravda tohle asi nikoho zajímat nebude ale pro mě to byl velkej zážitek:-D
2 Články o návštěvě jídzrány a kobyly od známé

zatím je to vše co mám v plánu napsat. Když počkáte do října tak se určitě dočkáte! :-D


Jinak ještě bych chtěla napsat, že jsem včera byůa v ostravě-Mošnově na letišti kouknout na dny NATO. jela jsem z oslavy a když jsme přijeli tak jsme byli rádi když jsme viděli pár stíhaček:-D škoda no celkem jsem se těšila...ale tak nevadí no.

Boreeed :-D

4. září 2009 v 19:52 Moje kecy
i wanted exercise english :-D but nothing much:-D ....so im sorry for mistakes. if you find a mistake so write me please:-) because my english´s not good.

Hi. Today was nothing interesting. I was at school and home. I went to school about 7:15 a.m with my friend. First subject was public healt. It´s a new subject for me. Second subject was literature. I don´t like it! The third subjetct was new too. It´s hygiene. After hygiene was chemistry. And fifth subject was patology with new teacher. Patology is new for me too. With my neighbour Radek was fun:-D After patology was psychology. It´s new too. :-D I was four new subjects today and two new teachers. When i finished school i went at stationery. I had to buy notebooks. After i went to home. When i went to home i ate lunch. After lunch i had to go bank and shop. It was rainy. :-( I enjoyed to bad because i was tired. Now i siting on a PC and i writing this article. Today was bored :-( Bye.

1. školní den

2. září 2009 v 19:12 Moje kecy
tak hodně z nás to v úterá začalo. Já měla už v 7 hodin sraz se spolužáky u školy. Chtěli jsme dobrá místa v kmenové třídě. Ta byla zase v učebně č. 12..přišli jsme a obsadily jsme 4 vzadu. Takže sedím vedle Radka (jediny kluk ve třídě) a Lucky. Pak už se to začlo scházet. Taky je u náš nová holka a zdá se v pohodě. Takže jsem na celej druhák zvědavá :-) A pak už přišla třídni, něco jsme pořešili dostali rozvrh a od středy už naostro. S rozvrhem jsem spokojená až na to, že na patologii nemáme učitelku kterou jsem chtěla a to samé na občanku a psychologii. no a dneska už je středa a my už se začli učit...chemie, matika, a tři hodiny OSE takže sranda :-D No nic zajimavého, ale tak něco jsem tu napsat chtěla.